Psychodietetyk Kraków, Katowice

Psychodietetyk pomoże wszędzie tam gdzie dieta to za mało. Jako psychodietetyk skupiam się nie tylko na diecie, ale również na problemach emocjonalnych, które Ci towarzyszą. Łącze różne dziedziny medycyny, a mianowicie psychologię i dietetykę. Pomagam moim pacjentom powrócić do dobrych nawyków żywieniowych, wyjść z zaburzeń odżywiania i odnaleźć ponowną radość z życia. Analizuje sposób odżywiania, przeprowadzamy szczegółową rozmową szukając przyczyn zaburzeń związanych z odżywianiem. Czy zajadasz stres, miewasz wyrzuty sumienia po zjedzeniu większej ilości jedzenia lub jesz pod wpływem emocji? Zapraszam Cię na konsultację. Opowiedz mi o swoich problemach, wysłucham i pomogę Ci naprawić Twoje relacje z jedzeniem i obrazem własnego ciała.


W jakich problemach pomaga psychodietetyk?

Jako psychodietetyk pomagam ludziom z całej Polski m.in. Kraków, Katowice. Psychodietetyk wspomaga osoby, które zmagają się z różnego typu problemami związanym z odżywaniem. Są to m.in.

  • anoreksja, jadłowstręt psychiczny
  • bulimia, anoreksja bulimiczna
  • napady objadania, kompulsywne objadanie się
  • jedzenie emocjonalne, zajadanie stresu, lęku, bezsenności i innych problemów
  • nieumiejętność przestrzegania diety
  • otyłość i nadwaga
  • brak umiejętności utrzymania kontroli nad ilością spożywanego pokarmu
  • i wiele innych
Psychodietetyk Kraków, Katowice

W obecnych czasach coraz więcej ludzi korzysta z pomocy psychodietetyka Kraków, Katowice. Jest to spowodowane stylem życia, ciągłym życiem w biegu, brakiem czasu na spokojne spożywanie posiłków, dużym poziomem stresu oraz modą na szczupłą sylwetkę. Wiele osób, głównie kobiet, w pogoni za ładną figurą, traci kontrolę nad odżywaniem. Chcąc szybko stracić na wadze, popada w poważne choroby, np. anoreksje, które są bardzo niebezpieczne, bywa, że kończą się śmiercią. Wiele młodych dziewcząt chce dorównać szczupłym koleżankom, zaczyna się głodzić lub obżerać, a potem wymiotować. Często traci nad tym kontrolę, zapada w poważne choroby. Osoby dotknięte tym problemem robią się coraz słabsze, pozbawione energii, tracą odporność i chęć do życia. Problemy z odżywaniem występują o coraz młodszych, cierpią na nie również dzieci.


Masz pytanie? Wyślij wiadomość

Kiedy warto zgłosić się do psychodietetyka Kraków, Katowice? Konsultacje online

Do specjalisty należy się zgłosić niezwłocznie, gdy wystąpią niepokojące sygnały. Pierwszym ważnym symptomem jest ciągłe myślenie o jedzeniu, brak możliwości skupienia się na czymś innym. Wbrew powszechnej opinii mitem jest, że zaburzenia odżywiania dotykają tylko konkretnych grup osób (np. nastolatki). Doświadczenie w wieloletniej pracy psychodietetyka nauczyło mnie, że problemy z odżywianiem mogą mieć wszyscy, niezależnie od wieku i płci. Zaburzeń odżywiania nie wolno bagatelizować, dlatego z usług specjalisty warto skorzystać jak najwcześniej. Umów się na konsultację online, jeśli jesteś z Katowic, Krakowa, Poznania lub innej części Polski. Psychodietetyk pomoże w sytuacji, gdy jedzenie jest sposobem na odreagowanie złych emocji lub służy poprawie samopoczucia, lub w sytuacji, kiedy kolejne próby odchudzania kończą się fiaskiem. Konsultacja z psychodietykiem pomoże uświadomić, dlaczego dieta nie działa, co jest tego przyczyną. Specjalista pomoże określić, co i jak należy jeść, aby otrzymać kontrole nad wagą. Pomoże również zmotywować się do dobrego odżywania. Jeśli na początku możemy mieć wątpliwości, czy skorzystać z profesjonalnej pomocy, to z pewnością należy udać się do psychodietetyka w momencie wystąpienia poważnych zaburzeń odżywiania. Zapewniam, że dzięki wizycie lub konsultacjach otrzymasz ode mnie duże wsparcie psychologiczne oraz wiedzę, co należy zrobić i jak dalej postępować, aby dolegliwości nie pogłębiały się. Powodem do konsultacji u psychodietetyka jest też sytuacja, gdy nie akceptuje się własnego wyglądu. Niektórym pacjentom wydaje się, że są otyli, widzą się inaczej, niż jest w rzeczywistość, mają zaburzony obraz ciała. Dobry specjalista pomoże uporać się z tym problemem i ułatwi zobaczenie swego prawdziwego oblicza.

Dobry Psychodietetyk w Krakowie i Katowicach działa kompleksowo. Nie skupia się tylko na ciele, ale zajmuje się również strefą psychologiczną. Pomagam w kwestiach, w których nie pomoże sam dietetyk. Patrzę na problem diety całościowo, dostosowuje swoją pracę do potrzeb poszczególnego klienta. Każda z nas jest inna, dlatego stosuje indywidualne podejście, dzięki temu każdy pacjent otrzyma potrzebną pomoc. Psychodietetyk pomoże zmienić życie na lepsze, sprawi, że jedzenie nie będzie problemem ani głównym życiowym celem.

Opowiedz mi o swoich problemach i sprawdź jak mogę Ci pomóc
Skontaktuj się ze mną
Zapisz Się na Newsletter i Nie Przegap Wartościowych Treści i Zniżek!
Zapisz się na Newsletter
© 2023 ewapsychodietetyk.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: lekrotech.pl